Święto Biegowe w Jarosławiu 12.06.2016r.

W dniu 12.06.2016r. na Jarosławskiej starówce odbyło się Święto Biegowe w Biegu z Europą zorganizowane przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Powiatu Jarosławskiego z Jarosławską Grupą Biegową Sokół przy współpracy z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce, Europe Direct Przemyśl. Honorowy Patronat objęli:Urząd Marszałkowski w Rzeszowie, Burmistrz Miasta Jarosławia, Prezydent Miasta Przemyśla, Starostwo Powiatowe w Jarosławiu, Nadleśnictwo Jarosław.

 W czasie Święta Biegowego biegacze rywalizowali w czterech biegach :

1.Galicya Maraton Przemyśl-Jarosław dystans: 42.195 km wzięło udział 91 zawodników

2. III Mini Maraton Jarosławski dystans: 4.2 km wzięło udział 416 zawodników

3. Dziecięcy Bieg Uliczny dystans: 1.5 km wzięło udział około 120 zawodników.

4. Bieg Malucha w Biegu z Europą dystans: 20-40-60-80 m w biegu uczestniczyło 52 dzieci w wieku 3-5 lat, które otrzymały pamiątkowe medale oraz koszulki w Biegu z Europą z logami organizatorów i partnerów.

Wyniki biegaczy umieszczono na stronie  http://www.pomiar-czasu.pl

Zwycięzcą Galicya Maraton Przemyśl-Jarosław został: Grzegorz Czyż.

Podczas Święta Biegowego na Jarosławskim rynku były rozstawione liczne stoiska.

Stoisko z materiałami promocyjnymi Komisji Europejskiej wystawił Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich w Jarosławiu – pod kierownictwem Pani Mari Kot uczniowie z tej szkoły przeprowadzili konkursy i zabawy związane z UE. W sąsiedztwie znajdował się również Punkt Informacji Europejskiej-Europe Direct z Przemyśla w którym Pani Agat Lach kierownik udzielała informacji o Unii Europejskiej oraz udostępniała ulotki dla różnych grup wiekowych od tych najmłodszych do najstarszych przybyłych w tym dniu na Święto Biegowe.

Członkowie i wolontariusze Szkolnego Klubu Europejskiego EUROTEAM z Publicznego Gimnazjum nr 4 w Jarosławiu działającego przy ZSO im, Książąt Czartoryskich w Jarosławiu w składzie: Amelka Karkowska, Ania Rejent, Weronika Hofbauer, Gabrysia Idzik, Nikola Andrejko, Julka Szczepanik, Gabrysia żaczek, Cyprian Chudy, Arek Połeć, Dawid Adamiec, Mikołaj Misiąg, Gabryś Kurecki oraz opiekunowie Maria Kot i Adam Kontek przeprowadzali dla mieszkańców i zawodników działania promujące Unię Europejską w tym: europejski quiz, europejskie koło fortuny, sesje zdjęciowe z maskotką Europejską, panel edukacyjno/dyskusyjny oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Przemyśl reprezentowany przez Panią Agatę Lach. Konkursy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem a dzięki wsparciu Komisji Europejskiej zwycięzcy otrzymywali europejskie młodzieżowe informatory, mapki do zwiedzania ciekawych miejsc w Europie, broszury z pomocami naukowymi o UE, koszulki w biegu z Europą i organizatora, latające baloniki w barwach UE.

W każdym z dwóch biegów w Biegu z Europą nagradzane były 3 pierwsze miejsca w 3 kategoriach wiekowych. (zawodnicy otrzymali medal, dyplom, nagrodę rzeczową ze wsparcia KE ). Łącznie 36 osób nagradzanych w tym: młodzież rocznik 1998 do 2002 oraz dzieci rocznik 2002 do 2006.

Nagrody w tych kategoriach wręczali Zbigniew Hanas -Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Powiatu Jarosławskiego i Pani Agata Lach z Europe Direct Przemyśl.

Uczniowie Zespołu Szkół i Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących im. Marii Curie - Skłodowskiej w Jarosławiu serwowali koktajle orzeźwiające dla zawodników i uczestników spotkania, jednocześnie informowali o wdrażanym europejskim charakterze edukacji zawodowej w ramach programu UE ERAZMUS +.

Dla dzieci uczestniczących w biegach zapewniono darmowe atrakcje, w tym: lody i lokalny produkt: biszkopty od producenta. Maskotka Unii Europejskiej i maskotka „Biszkopta” rozweselały i umilały czas dzieciom, podobnie jak dmuchane wesołe miasteczko, czy też zabawa w malowanie twarzy w barwy różnych państw.

Każdy z uczestników biegów otrzymał pamiątkowy medal. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali statuetki oraz puchary. Uczestnicy otrzymali liczne atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów. Do dyspozycji zawodników po zakończeniu biegów były masażystki w punkcie Rehabilitacji Sportowej.Była także darmowa woda mineralna i regenerujący ciepły posiłek dla każdego zawodnika.

Nagrody zwycięzcom również wręczali : Poseł Na Sejm RP Pan Mieczysław Kasprzak, Zastępcy Burmistrza Miasta Jarosławia Pan Wiesław Pirożek oraz Pan Dariusz Tracz oraz Starosta Powiatu Jarosławskiego Pan Tadeusz Chrzan.

Podczas Święta Biegowego odbyło się losowanie nagród wśród zawodników biegów, w których główną nagrodą był lot szybowcem i samolotem. Nagroda została ufundowana przez Aeroklub Ziemi Jarosławskiej reprezentowany przez Prezesa Damiana Ćwiękała oraz Dyrektora Zenona Wajdę. Szczęśliwy los z główną nagrodą wylosowała Pani Ewa Hypta Ryzner.

Imprezie gorący charakter nadawał Pan Marek Grzesik z Rzeszowskiego Radia Centrum, który witał wszystkich przybyłych gości, uczestników biegów, organizatorów oraz wszystkich przybyłych mieszkańców miasta w tym dniu na Jarosławski Rynek.

Czas oczekiwania na kolejnych zawodników na mecie uświetniał swoją muzyką zespół „ Fi La La La „ słynny dęty kwartet okolicznościowy z Jarosławia.

W tym dniu na Jarosławski rynek przybyli: Pani Anna Huk Radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Pani Joanna Majewska przedstawicielka Tupperware w Przemyślu, Zastępca Prezesa Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Powiatu Jarosławskiego Pan Bogusław Tkaczyk i Rafał Młynarski Sekretarz Zarządu i wielu innych wspaniałych gości.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali :

Policja, Służby Komendy PSP z Przemyśla, Służby PSP w Jarosławiu, Strażacy z OSP w Żurawicy, Czelatycach , Chłopicach i Pawłosiowie , żołnierze z jednostki wojskowej z Jarosławia, Związek Strzelecki 2025, Centrum Ratownictwa Medycznego-Jerzy Tarkowski, ZHP ,OHP, przedstawiciele UM w Przemyślu, Straż Miejska z Przemyśla i Jarosławia, żołnierze z 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu.

Organizacja całej imprezy była możliwa również dzięki zaangażowaniu wielu osób m.in. z Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu, MOSiR, Zespołu Szkół Plastycznych w Jarosławiu oraz Dyrektor biegu Pani Marcie Oronowicz i Zastępcy Dyrektora biegu Panu Przemkowi Paszko.

Nagrody dla zawodników również ufundowali partnerzy:

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Nadleśnictwo Jarosław , Fabryka Ciast i Cukrów Dr. Gurgul ,New Balance, Lear Corportion , Bank Zachodni WBK ,MDM Polska , San – Pajda,   Corner Cafe & Bistro Jarosław, Mondeleze International, JBJ 13, Roma - Robert Makarowski, Dentime,  Centrum Językowe English Plus, Sipeko Makowisko, Reklamy ESBEM, Opactwo Sióstr Benedyktynek, MOSiR , Aeroklub Ziemi Jarosławskiej, Spółdzielnia Socjalna Dobry Dzień Sokołów SA O/ Jarosław, Euroservis Surochów, Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct -   Przemyśl, Joanna Majewska Kierownik ROSM w Przemyślu, Bank Spółdzielczy w Jarosławiu, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Starostwo Powiatowe w Jarosławiu, Burmistrz Miasta Jarosław, Prezydent Miasta Przemyśla,

W związku z faktem, że bieganie cieszy się ogromnym i coraz większym zainteresowaniem we wszystkich grupach wiekowych od malucha po starszaka staje się corocznym działaniem jednocześnie promującym dobre postawy sportowe i budujące Naszą integrację europejską.

z poważaniem

Hanas Zbigniew
Prezes
Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Powiatu Jarosławskiego

 


Wyświetlenia

© 2009-2014 by GPIUTMD