Spływ „Eldorado Kajakowe”

        W dniach 5-6 września 2015 r. odbył się kolejny Spływ „Eldorado Kajakowe” – Kalinowym szlakiem rzeką Szkło i San. Uczestnicy spływu  przybyli z różnych części Polski i pokonali wodną trasę 38 km z Tuchli do Jarosławia. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch i Wójt Gminy Laszki, natomiast wsparcie merytoryczne pełnili pracownicy Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Powiatu Jarosławskiego.

 

       W trakcie 2-dniowego spływu uczestnicy maratonu zatrzymali się w Wysocku, gdzie zwiedzili dawny pałac hr. Zamojskich wraz z przyległym parkiem w którym znajdują się słynne dęby Jana III Sobieskiego. Ostatnim punktem wyprawy był spacer po Jarosławskiej starówce  i zwiedzanie dwóch tras podziemnych w Jarosławiu, które oddano do zwiedzania
w br. Nie zabrakło też wojskowej grochówki przygotowanej przez lokalną jednostkę.


       W dzisiejszych czasach wzrasta liczba zwolenników spływów kajakowych. To naprawdę wyjątkowa okazja do aktywnego spędzenia czasu wolnego oraz bliskiego obcowania z dziką przyrodą ale w szczególności jest to czas na przyjacielskie rozmowy i pokonanie własnych słabości, ponieważ pokonanie tej tras stanowi nie lada wyzwanie. Komandorem spływu jest legendarny  „Pigmej” Pan Zygmunt Solarski.

       W kolejnym roku 2016 planowany jest maraton:  2 dniowy czerwcu  i 3 dniowy we wrześniu. Będą też oprócz latania szybowcami nowe niespodzianki na terenie Jarosławia.
       Serdecznie zapraszamy.

Wyświetlenia

© 2009-2014 by GPIUTMD