„ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA”

W dniu 22 kwietnia br. dzieci i młodzież z Gminy Laszki w ramach projektu „Młodzi Odkrywcy Kultury” sfinansowanego przez Bank Zachodni WBK, miała przyjemność odwiedzić Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

 

Uczestnicy obejrzeli muzyczną inscenizację najsłynniejszej powieści Lucy Maud Montgomery – ulubionej lektury młodych i wielu dorosłych. Spektakl „Ania z Zielonego Wzgórza” to doskonałe przedstawienie dostarczające mnóstwo emocji i wzruszeń. Młodzi poznali romantyczną dziewczynkę walczącą o swoje marzenia, roztaczającą wokół siebie radość i miłość – Anię Shirley. Oglądając perypetie głównej bohaterki dzieci i młodzież przeniosła się w świat przygód i marzeń. Dodatkowo po zakończeniu musicalu młodzi uczestnicy poznali „od wewnątrz” zaplecze sceniczne, salę prób i kostiumów. Zwiedzanie kulis teatru było dla nich okazją do zobaczenia malarni i modelarni strojów, pracowni peruk oraz pracowni krawieckiej. Pani Przewodnik zapoznała uczestników z historią teatru, przedstawiła wiele ciekawych anegdot związanych z pracą aktorów i ich występami na deskach scenicznych.

Podczas spektaklu Ania została naszym przewodnikiem po Zielonym Wzgórzu i napełniła nasze serca radością. Wspaniały familijny spektakl rozbawił i wzruszył każdego do łez. Dzięki środkom Banku Zachodniego WBK młodzi uczestnicy mogli odkryć nieznane dotąd miejsca na mapie kultury. Mamy nadzieję, że zwiedzanie kulis teatru pobudzi w wielu zainteresowanie scenicznymi występami.

Wyświetlenia

© 2009-2014 by GPIUTMD