Wizyta studyjna w Muzeum Dobranocek - już za nami !!!

Muzeum dobranocek - zdjęcieDnia 14 kwietnia br. w ramach projektu „Młodzi Odkrywcy Kultury” sfinansowanego przez Bank Zachodni WBK, dzieci i młodzież z gminy Laszki wybrały się w sentymentalną podróż do Muzeum Dobranocek w Rzeszowie.

 

Podczas wizyty studyjnej uczestnicy przenieśli się w świat wieczorynek, gdzie mogli spotkać głównych bohaterów dobranocek. Prowadzący podczas zwiedzania przeniósł wszystkich w krainę wspomnień i poruszył ich wyobraźnię prezentując bohaterów takich animacji jak: Miś Uszatek, Przygody Misia Coralgola, Mały Pingwin Pik-Pok, Maurycy i Hawranek, Trzy Misie, Kolorowy Świat Pacyka, Plastusiowy Pamiętnik i inne. Uwagę uczestników zwróciły postacie z popularnych kreskówek, między innymi: Reksio, Bolek i Lolek, Smerfy, Porwanie Baltazara Gąbki, Kangurek Hip-Hop, Pampalini Łowca Zwierząt i wiele innych. Dzieci i młodzież mieli okazję obejrzeć również liczne folie – kadry z filmów animowanych, szkice, dekoracje, scenariusze i scenopisy. Dodatkowym zaskoczeniem dla zwiedzających były zgromadzone przedmioty codziennego użytku ozdobione wizerunkami dobranockowych postaci. Uśmiech na twarzach uczestników wywołał widok zachowanych sprzed wielu lat opakowań po słodyczach: czekoladach, batonach: „Maja”, „Ptyś”, „Wilk i Zając”, „Piaskowy Dziadek”, jak również gumach balonowych „Bolek i Lolek” i „Pszczółka Maja”. Uwieńczeniem wizyty studyjnej była projekcja najstarszych polskich dobranocek. Wszyscy zainteresowani zostawili po sobie ślad wpisując się do księgi Muzeum.

Wizyta studyjna do Muzeum Dobranocek na długo zachowa się w pamięci dzieci i młodzieży. Była to dla nich możliwość żywego kontaktu z kulturą, dzięki czemu mogli rozwinąć w sobie pasję      i ciekawość świata. Z całą pewnością uczestnicy odkryli nieznane dotąd miejsce na mapie kultury.

Wyświetlenia

© 2009-2014 by GPIUTMD