MŁODZI WYSOKICH LOTÓW !!!

zdjecie loty

W dniu 14 kwietnia br. z inicjatywy Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Powiatu Jarosławskiego zorganizowana została wizyta studyjna dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Laszki do Ośrodka Szkolenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej.

 

Ośrodek ten to miejsce, gdzie odbywa się szkolenie praktyczne pilotażu. Podczas wyjazdu uczestnicy zwiedzili stację obsługową i zapoznali się z podstawowymi modelami samolotów. Dzieci      i młodzież pod okiem doświadczonych instruktorów zwiedzała hangary lotniska, w których znajduje się różnego rodzaju sprzęt latający. Największą atrakcją dla uczestników była okazja do tego by zasiąść za sterami samolotów i poczuć się choć przez chwilę jak prawdziwy pilot. Doświadczenie          i wiedza prowadzących skupiała uwagę młodych, którzy z dużym zainteresowaniem słuchali ciekawostek dotyczących funkcjonowania lotniska. Spotkanie miało na celu przede wszystkim uświadomienie dzieci i młodzieży o wieloaspektowym wymiarze lotnictwa.

Mamy nadzieję iż organizacja wyjazdu będzie inspiracją i motywacją dla uczniów, którzy chcą wiązać swoją przyszłość z lotnictwem.

Wyświetlenia

© 2009-2014 by GPIUTMD